Одним з найстаріших торгових шляхів в Києві є Берестейське шосе (колишня назва – Брест-Литовське шосе). Ще в ХІХ столітті ця дорога була важливою ланкою в новому стратегічному шляху з Києва до Ковеля – через Житомир.
По всій цій трасі в 40-і роки ХІХ ст. через кожні 20-30 км були побудовані нові, кам’яні поштові або кінно-поштові станції. Будувалися вони в стилі нео-готики і планувалися однаково за усталеною схемою: прямокутний двір, по центру – фасадом до тракту – будівля самої станції, праворуч від неї – в’їзні ворота, зліва – виїзні. По периметру просторого двору розташовувалися одноповерхові ямщицька, каретна, стайня, комора, фуражна, готель, а посеред двору – колодязь, обладнаний водопоєм для коней.
На цих станціях зупинялися для відновлення сил – прості торговці, іноземні мандрівники, а також представники аристократії, чий шлях пролягав через Берестейське шосе.
Дотик польської культури…
Серед іноземців того часу, звичайно, було багато поляків. Частка поляків серед населення Правобережної України становила в середині XIX століття до 6%. Цьому сприяли і відгуки бурхливої українсько-польської історії, і те, що ще в ХVII-ХVIII столітті, після польсько-турецької війни, поляки масово переселялися на українські землі в пошуках кращого життя. З тих самих пір польська культура органічно прижилася в гостинній Україні: ми до сих пір готові пуститися в танок, почувши знамениту польку, і насолоджуємося польською кухнею – ситними м’ясними стравами, неймовірними пирогами і наваристими зупами …
Наслідуючи традиції гостинності, закладені ще два століття тому, – і був зведений ресторанно-готельний комплекс КРАКІВ, побудований, як і поштові станції 19-го століття в стилі нео-готики. Тут мандрівник може і поїсти в ресторані, і переночувати в комфортабельному готелі, і попаритися в сучасній сауні, потанцювати в затишному пабі під запальну живу музику, та й просто – насолодитися прекрасним повітрям, просоченим цілющим ароматом хвої.
Дотик польської кухні…
Польська кухня – дуже багата, адже вона зазнала впливу як Західної, так і Східної Європи. Кухня ресторану КРАКІВ, звичайно ж, рясніє польськими стравами. Легендарний бігос, краківські ковбаски, безліч супів, продуктів з сиру, соленостей. Але більшість старовинних страв – звичайно ж, з м’яса. Втім, слідуючи сучасним тенденціям, в меню поляків, а отже – і в меню ресторану КРАКІВ, з’явилося і багато овочевих страв, так що і вегетаріанцям тут теж буде чим пригоститися!
Однак крім кухні, деякі страви з якої відомі на весь світ, – поляки славляться своєю любов’ю до пива. Пивні традиції поляків своїм корінням сягають аж в Х століття, – про що свідчать записи в хроніках літописців. З огляду на цю особливість, – при ресторанно-готельному комплексі КРАКІВ був відкритий польський паб Bigos, де всі гості можуть насолодитися прекрасним смаком хмільного напою, польськими закусками, і, звичайно ж, – живою музикою!
Виникло бажання стати частинкою історії, поринути в атмосферу затишного гостьового двору? – тоді гайда до нас в заміський комплекс “Краків” – нам є чим Вас здивувати 🙂
Ви можете замовити зворотній зв’язок, заповнивши форму нижче. Менеджер комплексу перетелефонує і відповість на всі питання стосовно послуг
Witamy w Krakowie!