Дата

Хелловін в Києві – звісно ж в ресторані Краків

Доки ми всією командою ресторанно-готельного комплексу «Краків» готуємо для Вас і Ваших дітей веселе свято, пропонуємо більше дізнатись про найбільш містичний день в році Хелловін 😊

хелловін, куди піти в хелловін КиївКоротко про витоки свята Хелловін

Хелловін бере свій початок за часів кельтів, які в ніч з 31 жовтня на 1 листопада святкували Новий рік. Це був своєрідний день, коли проводжали світлу сторону року – літо, і зустрічали його темну сторону – зиму. Свято називалось  Самхейн (ще кажуть Самайн), що перекладалось «кінець літа». А ще в цю ніч, за стародавнім повір’ям кельтів, світи живих та мертвих відкривали свої двері, і мешканці потойбічного світу пробиралися на землю. Для того щоб не стати жертвами духів і привидів, кельти гасили в своїх будинках вогонь, біля будинків залишали частування для духів, а самі збирались біля великого вогнища і приносили в жертву тварин. Так як гарбуз був символом закінчення літа, з нього робили ліхтар, в який поміщали «священний» вогонь з вогнища, який й відлякував злих духів. Ось яку давню історію несе за собою образ гарбуза.

Назву «Хелловін» свято отримало тільки в дев’ятому столітті коли, згідно з наказом Папи Григорія III, 1 листопада почали святкувати День всіх святих. Цим християнська церква хотіла викорінити язичницькі традиції, проте сталося навпаки – Самхейн (Самайн) почав святкуватися знову. Передсвяткова ніч була названа як All Hallows Even (Вечір всіх святих), або скорочено – Hallowe’en, ще коротше – Halloween. Так і з’явилася сучасна назва цього свята.

До сьогоднішніх днів відбувалося чимало змін, ритуалів, переказів, легенд, однак зараз Хелловін можна вважати найвеселішим костюмованим фестивалем, якого чекають, як дорослі, так і діти. Помаранчеві та чорні кольори, гарбузи та ліхтарі, містичні костюми та грим, страшні історії і багато веселощів вже стали символами святкової ночі з 31 жовтня на 1 листопада.

Куди піти і як відсвяткувати Хелловін в Києві

Якщо шумні місця і двіжові клуби це не Ваше, то пропонуємо провести Хелловін з сім’єю або друзями за келишком чогось такого цікавого в свято в заміському ресторані “Краків”. Тим більше, що нео-готичний стиль будівлі і святкові декорації перенесуть Вас дійсно в містичну атмосферу свята.

Ресторан “Краків” – це затишна місцина в межах Києва (по Житомирській трасі) в оточенні лісу. Тут смачно готують і цікаво розважають. Меню рясніє великим вибором м’ясних страв. Ви можете скуштувати страви європейської, а також істинно польської кухні. А різноманітне барне і коктейльне меню доповнить вечір особливими смаками.

Тож друзі, не забуваємо, що свято вже зовсім скоро! Пориньте в магію разом з рестораном Krakow