Якщо звернутися до google з питанням – «що таке бігос», то отримаємо таке визначення – «страва польської, литовської, білоруської й української кухонь, тушкована капуста зі свининою, шинкою, корейкою, шпиком, ковбасою. Основний овочевий компонент — капуста (свіжа та квашена)». Отже, вже з вище написаного цікавість до даної страви закрадається в душу. Кількість способів приготування бігосу немала і в кожному з них є своя родзинка, яка змінює відтінки смаку в залежності від доданого інгредієнту.
Сьогодні розповімо Вам один з переписів приготування цієї неординарної страви, а ви в свою чергу не спиняйтесь і вносьте щось своє.
Необхідні для приготування інгредієнти:
- 600г свіжої капусти;
- 500г квашеної капусті;
- 250г яловичини;
- 250г телятини (свинини);
- 200г копченої ковбаси або інших копченостей;
- 1 морквина;
- 1 цибулина;
- 2 ст.л. томатної пасти або соусу (необов’язково);
- невелика жменька чорносливу (~ 50г);
- 1 яблуко;
- 0,5 ст.л тмину (за смаком);
- 0,5-1 ст.л. майоран;
- 150мл. білого сухого вина або води;
- Сіль, перець за смаком
- Олія
Почнімо готувати!
В розігріту вогнестійку каструлю, змащену олією, викладаємо промите і нарізане кубиками м’ясо. Обсмажуємо на помірному вогні. Після того як випарується рідина солимо і додаємо натерту моркву і нарізану цибулю. Вимішуємо та обсмажуємо, не даючи ні в якому разі підгоріти нашим продуктам.
Через 3-5 хвилин додаємо ковбасу, нарізану кубиками. Через хвилини три заправляємо цю всю красу томатною пастою, змішаною з вином або простою водою. Додаємо кмин, сіль та решту спецій.
Свіжу білокачанну капусту дрібно шинкуємо та додаємо до м’яса. Після цього додаємо квашену капусту і тушкуємо на невеликому вогні не менше 40 хвилин, періодично помішуючи.
Після вказаного часу знімаємо пробу, вразі необхідності підсолюємо.
Беремо промитий чорнослив, ріжемо на кусочки і додаємо до практично готової страви, слідом натерте в пюре яблуко. Все перемішуємо і закриваємо кришкою, тушкуючи на невеликому вогні ще хвилин 10-15.
Ось і наш бігос готовий! Подавати можна як самостійну страву або ж як ситну закуску.
І наостанок знайте, цікавою особливістю бігоса є те, що він як і український борщ з кожним днем стає ще смачнішим, тому смак Вашої страви з кожним днем буде розкриватись по-новому.